Koşmanın 7 Mükemmel Nedenleri/ 7Excellent Reasons to Run!

Koşmak için bir sürü neden vardır, eğer spora bir şekilde başlamak istiyorsanız sizi memnuniyetle cesaretlendiririm. Koşmak benim bir hobim, bir tutkum adeta. Koşmaktan bukadar  eğleneceğimi hiç bir zaman düşünmemiştim. Umarım bu yazı size biraz ilham ve mükemmel bir neden olur/ neden koşmaya başlamanız gerektiği için.

There are so many different reasons to run, and if you are thinking about getting started in the sport, i’d love to encourage you. Running is one of my hobbies and passions! I never thought I could enjoy something as much as I enjoy running. I hope this article will give you some inspiration and excellent reasons for why you should start running!

1. PERSONAL FITNESS/ KİŞİSEL EĞİLİM

Muhtemelen, koşmanın yüksek nedenlerinden biri ise kişisel fitness olmasıdır. Koşu tam bir vücut çalışması, artı kardiyo veren tek egzersizlerden biridir!Koşmak bulabileceğiniz en iyi egzersizlerden biridir. Bunu inşa etmek biraz zaman alır, ama yavaş ve kademeli olarak başlarsanız, sonuçları göreceksiniz!

Probably one of the top reasons to run is because of personal fitness. Running is one of the only exercises that gives you a complete body workout, plus cardio! Running is the absolute best workout you will ever find. It takes time to build up, but if you start out slow, and gradually build, you will see results!

2. STRESS RELEASE/ STRESSTEN KURTULMA

Koşu mükemmel bir stres gidericidir. Bu spor hakkında benim en sevdiğim şeylerden biri! Koştuğunuz zaman, enerji ve gücünüzün tamamını kullanmak zorundasınız.  Stressinizi hafifletme konusunda, oldukça mantıklı! Ve tamamıyle, stresten kurtulmak için tamamen sağlıklı bir seçenek.

Running is a perfect stress reliever. It’s one of my favorite things about the sport! When you run, you have to use all of your energy and strength. It makes sense why you would be relieving stress! And it’s a totally healthy option for relieving stress.

3. SELF-DISCIPLINE/ HAKİM OLMA

Koşmanın en iyi  nedenlerinden biri de öz-disiplini öğretmesidir.  Kendine hakim olma ve öz disiplin sizi kilometrelerce sizi itmek için yardımcı olacaktır. Sonunda sizde çok şaşıracaksınız nekadar disiplinli olduğunuza. 

One of the best reasons for running is because it teaches self-discipline! When you stick with it, and see your goals through, you will be surprised at how much more disciplined you’ve become.

4. HEALTHY GOALS/  SAĞLIKLI HEDEFLER 

Eğer aşırı kilo ile ilgili bir mücadeleniz, kalp ve akciğer problemleriniz var ise, koşmak bu engellerinizi aşmanıza yardımcı olacaktır. Bu kilo kaybını ve akciğerlerin sağlıklı çalışmasını bir dizi hızlandırır çünkü koşmak için en iyi nedenlerden biridir. Tabiiki yavaştan başlayın. Ve her zaman normal hiçbir şey yapmadan önce doktorunuza danışın. 

If you struggle with being overweight, having heart or lung problems, running can help you overcome these obstacles! One of the best reasons to run is because it speeds up weight loss and a healthier set of lungs. Just start out slow of course. And always check with your doctor before doing anything out of the normal. 

5. A NEW HOBBY/ YENİ BİR HOBİ

Eğer geçmiş rutinlerinizden sıkıldıysanız ve yeni bir hobiye başlamak için can atıyorsanız, Koşmak için harika bir neden daha! İnanın veya inanmayın, Washington Üniversitesi’nde yapılan son araştırmaya göre Amerika’nın en hızlı gelişen spor dallarından biri haline gelmekte. Yaşam için yeni gelişen bir tutku haline de gelebilir. Denemek için harika bir neden! 

If you have been bored with your recent routine or would love to start a new hobby, that’s a great reason to run! Believe it or not, running is becoming one of the fastest growing sports of America according to a recent study at the Washington University.  You could be developing a new passion for life! That’s a great reason to give it a try!

6. ALONE TIME/ YANLIZ ZAMAN

Favori koşma nedenlerimden diğeri ise yanlız geçireceğim kaliteli zaman. Herzaman bir arkadaşımla veya annemle koşarken eğlenmişimdir, fakat yanlız koştuğum zamanlarda, düşüncelerimi temizlemenin ve birşeylere cevap aramak için gereken şeyler hakkında düşünmek içinde iyi bir fırsattır. Çoğunlukla, koşu sonrası, Kendimi çok daha rahatlamış ve iyi hissederim. 

One of my favorite reasons to run is because of the quality alone time I get. I always enjoy running with a friend or with my mom, but when I run alone, it’s a chance to clear my mind and just think about things I need to get an answer on or things that I have been considering. Often, after running, I feel so much more relaxed and better 

7. BETTERING YOURSELF/KENDİNİZİ İYİLEŞTİRİN

Bugüne kadar, koşmak için en iyi sebep kendinizi iyileştirmek basitçe. Bir şeyler yapmayı seçerek, ve içinden görerek, daha önce olduğundan daha güçlü, daha mutlu daha iyi ve sağlıklı bir kişi olarak gelişiyoruz. İlk bakışta zor gibi görünebilir, ama sadece biraz zaman vermelisiniz. Siz ve etrafınızdakiler  çok yakında sonuçları göreceksiniz!

By far, the best reason to run is simply to better yourself. By choosing to do something, and seeing it through, you are developing into a stronger, better happier, and healthier person than you were before. It may not seem like it at first, but just give it a little time. You, and those around you will soon notice results!

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s