Fotoğrafın üstadı “Murat Özdemir” !!

Murat Özdemir kimdir? gibi klişelere girmeden, bir çoğunuz kim olduğunu biliyor iken daha fazla bir kesimin bilmiyor olması muhtemel.  Amerika da ülkemizden daha çok tanınan ünlü fotoğrafçı; kısa metrajlı filmlerden, video kliplerinde bir o kadar da marifetli.. Vogue editörünle özel kreasyon çalışmasından, Elle kapağı özel çekimleri ve Marie Claire e kadar uzanan hayat yolculuğunda New York- İstanbul- Cenevre arası mekik dokumaktadır.

Geçtiğimiz senelerde; Sanatçı, ABD de ki ünlü türklerin arasına girmeyi başarmış olup-  TRT kendi hayatını kısaca özetleyen bir programa konuk olmuş, ekranlardan imrenerek bir çok kitleler tarafından beğeniyle izlenmiştir. 

Sanatçi kimliği anlatmakla bitmez..  Yakında yılın fotoğrafçı ödülünü alır ise hiç şaşırmayacağım. Kendi yüreği gibi fotoğraflarında da kaliteyi ön plana çıkaran Özdemir, uzun yıllar daha adını konuşturacaktır.

Sizlerle daha fazla fotoğraf paylaşmadan: resmi sitesinden istediğiniz kadar resimlerin tadını çıkarabilirsiniz. 

                                                    http://www.muratozdemir.com

Benim yaklaşımımda fotoğraf makinesi, bir not defteri, “an”ı saptamada bir sezgi aracıdır. “An”ı yakalamadaki ustalık, bence vizörden görülen görüntüleri çok kısa bir zamanda görsel bi biçimde düzenleyebilme ve anlık kararlar alabilme yeteneğidir. Bu eylem; akıl disiplinini, duyarlılığı, yerleşik bir geometri anlayışını, herşeyden önce bir konsantrasyonu gerektirir. Kişi, bu yöntemle çok sade bir anlatım biçimine ulaşabilir.

My approaching camera, a notepad, “Love” is a detection tool is intuition.Mastery capture the moment, I think the images seen through the viewfinder in a very short time to take split-second decisions and the ability to edit in a visual format.This action, mental discipline, sensitivity, understanding of the geometry is built-in, first of all requires a concentration. People, this method can reach a very simple form of expression.  Murat Özdemir

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s